Bine ati venit pe Smoke Games!
Va rugam sa va conectati:

Nume de utilizator:

Parola:

Conectare automata

Inregistrare! | Am uitat parola!

AcasaFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Smoke Game: Ultimele subiecte
Subiect
Data
Scris de
The Blacklist, un serial foarte bun
RPGame Romania
RPGame Romania
Prezentare hApY_eNd
cerere dns by hApY_eNd
Prezentare _StELiStU_
Cerere up _StELiStU_
Cautam Staff Activ!!!
ARTGAME SA:MP, NEW GENERATION
Pluginuri furien!
Lun Feb 17, 2014 8:06 am
Vin Feb 14, 2014 3:28 pm
Vin Feb 14, 2014 3:28 pm
Joi Iul 18, 2013 10:25 am
Joi Iul 18, 2013 9:15 am
Mar Iul 16, 2013 8:15 pm
Mar Iul 16, 2013 2:47 pm
Mar Iul 16, 2013 1:00 pm
Mar Iul 16, 2013 12:54 pm
Mar Iul 16, 2013 12:53 pm
beregalbena
3mY
3mY
SparKy. #
SparKy. #
_StELiStU_
_StELiStU_
_StELiStU_
_StELiStU_
_StELiStU_
>

Distribuiţi | .

[Tutorial]Server Minecraft cu Hamachi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Acest tutorial te va învăța prin niște pași ușori, cum să îți faci un server de Minecraft, iar lumea să se poată conecta pe el cu ajutorul Hamachi-ului.

1. Prima dată, descărcați acest executabil: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

2. Acum, intrați pe site-ul acesta pentru a descărca Hamachi: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Confirmați Conditions of Use, iar după aceea apasăți pe Download.

3. După ce ați descărcat fișierul hamachi.msi, deschideți-l, apăsați Next - Next - I Agree - La destination folder, alegeți locul unde vreți să se instaleze - Install - Iar după ce s-a instalat, apăsați Finish.

4. Deschide Hamachi, și apasă pe butonul Power On

vă scrieți numele, și apăsăm Create

După aceea selectați Create a new network (Network - Create a new network...). La Network ID: scrieți numele rețelei, iar la Password, o parolă

După aceea daţi Create

5. Acum creem un nou folder și îl denumim Minecraft Server, și punem executabilul pe care l-am descărcat mai devreme, anume Minecraft_Server.exe, în acest folder. După ce l-am pus, deschidem Minecraft_Server.exe, și se va genera prima Lume a serverului.

Închidem Minecraft server.

6. În folder se află fișierul server.properties, dați click dreapta pe el - Open With - Notepad. După ce se va deschide, căutați linia online-mode=true, iar în loc de true, scrieți false. După aceea, căutați linia server-ip=, iar acolo, dupa =, scrieți IP-ul care vă apare la Hamachi,

File-Save.

7. Deschideți iar Minecraft Server și Gata! Acum serverul este complet, bine înțeles, va trebuii să îl configurați, și să instalați pluginurile necesare.

Pentru a te conecta pe propiul tău server, intră în Minecraft - Multiplayer - Direct Connect - și scrie localhost.

Pentru ca o persoană să se conecteze pe serverul tău, trebuie să aibă Hamachi instalat, și să urmeze pașii următori:

1. Deschide Hamachi.
2. Sus apasă pe Network - Join an existing network....
3. La Network ID: scrie numele rețelei, și parola rețelei. După aceea apasă Join
4. Acum fiind în rețeaua respectivă, persoana poate intra pe serverul dumneavoastră.

Multumesc mult

[Tutorial]Server Minecraft cu Hamachi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Sytes Games - Jocuri :: Minecraft :: Tutoriale Minecraft-